пʼятниця, 30 травня 2025 р.
Свято Останнього дзвоника!
Сьогодні ми зібралися разом, щоб відзначити особливу подію. Останній дзвоник — традиційне свято
школярів, який символізує
завершення навчального року. Це
свято підводить риску, ставить крапку в багаторічному навчальному марафоні з
усіма його уроками, контрольними роботами та домашніми завданнями.
вівторок, 13 травня 2025 р.
ЗАЛ№23 10-Б клас Виховна година "Безпечна дорога додому"
Відомо, що найдорожчий скарб людини — це її власне життя і здоров’я.
Незнання або невміння дотримуватися певних Правил поведінки, необережність часто призводять до втрати не тільки здоров’я, а й навіть життя. Тому щороку ми повторюємо правила дорожнього руху.
Дорожній рух — процес руху по дорогах транспортних засобів та учасників дорожнього руху, сукупність суспільних відносин, що виникають у процесі переміщення людей і вантажів за допомогою транспортних засобів або без таких у межах дороги.
Отже, згадаємо, правила, яки ми, як пішохіди, зобов’язані пам’ятати та дотримуватися. Правила дорожнього руху регламентують своєрідні «10 заповідей пішохода»:
1. Пішохід зобов’язаний переходити проїзну частину по пішохідних переходах, у тому числі підземних і надземних, а у разі їх відсутності – на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч.
2. Перед виходом на проїзну частину з-за транспортних засобів, що стоять, та будь-яких об’єктів, що обмежують оглядовість, пішохід зобов’язаний впевнитись у відсутності транспортних засобів, що наближаються.
3. Чекати транспортний засіб пішохід зобов’язаний на тротуарах, посадкових майданчиках, а якщо вони відсутні, – на узбіччі, не створюючи перешкод для дорожнього руху.
4. Після висадки з трамвая пішохід зобов’язаний залишити проїзну частину не затримуючись.
5. У разі наближення транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком червоного та (або) синього кольору і (або) спеціальним звуковим сигналом пішохід зобов’язаний утриматися від переходу проїзної частини або негайно залишити її.
6. У разі причетності пішохода до дорожньо-транспортної пригоди пішохід зобов’язаний подати можливу допомогу потерпілим, записати прізвища та адреси очевидців, повідомити орган чи підрозділ поліції про пригоду, необхідні дані про себе і перебувати на місці до прибуття працівників поліції.
7. У місцях, де рух регулюється, пішохід зобов’язаний керуватися сигналами регулювальника або світлофора. У таких місцях пішохід зобов’язаний перебувати на острівці безпеки або лінії, що розділяє транспортні потоки протилежних напрямків, а у разі їх відсутності – на середині проїзної частини і може продовжити перехід лише тоді, коли це буде дозволено відповідним сигналом світлофора чи регулювальника та переконаються в безпеці подальшого руху.
8. У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості, якщо він рухається узбіччям, пішохід зобов’язаний виділити себе, а за можливості мати на зовнішньому одязі світлоповертальні елементи, для своєчасного їх виявлення іншими учасниками дорожнього руху.
9. За межами населених пунктів в разі руху узбіччям чи краєм проїзної частини, пішохід зобов’язаний йти назустріч руху транспортних засобів.
10. Також пішохід зобов’язаний не виходити на проїзну частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху; не виходити раптово, вибігати на проїзну частину, в тому числі на пішохідний перехід; не допускати самостійний, без нагляду дорослих, вихід дітей дошкільного віку напроїзну частину; не переходити проїзну частину поза пішохідним переходом, якщо є розділювальна смуга або дорога має чотири і більше смуг для руху в обох напрямках, а також у місцях, де встановлено огородження; не затримуватися і не зупинятися на проїзній частині, якщо це не пов’язано із забезпеченням безпеки дорожнього руху; не рухатися по автомагістралі чи дорозі для автомобілів, за винятком пішохідних доріжок, місць стоянки і відпочинку.
вівторок, 6 травня 2025 р.
ЗАЛ №23 10-Б клас Виховна година до Дня пам'яті і Перемоги над нацизмом
8
травня 2025 року Україна разом з усією Європою відзначає День пам’яті та
перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, оскільки
саме цього дня у 1945 році набув чинності Акт про беззастережну капітуляцію
нацистської Німеччини. Цей день є символом скорботи за мільйонами
загиблих та нагадуванням про необхідність збереження миру.
Вперше
офіційно це свято було встановлено в Україні у 2023 році, коли Верховна Рада
ухвалила відповідний закон. Це важливе свято,
що присвячене вшануванню пам'яті всіх, хто боровся за свободу
та незалежність, і тих, хто віддав своє життя за мир в Україні, Європі,
світі. Пам’ятаймо — лише єдність, повага до минулого та відповідальність
за майбутнє допомагають нам захищати мир сьогодні.
Друга
світова війна, яка тривала з 1939 до 1945 року, була одним із найкривавіших та
найбільших збройних конфліктів в історії людства. Участь у ній брали понад 60
держав. Бойовими діями були охоплені Європа та Східна Азія, Африка й Близький
Схід, Атлантика і Тихий океан. Загинуло від 50 до 85 мільйонів людей. Україна
була одним з основних полів битв Другої світової війни.
Нехай цей День пам'яті стане важливим символом
нашої єдності та співчуття з тими, хто став жертвою війни та насильства. Нехай
ми завжди пам'ятаємо про те, що лише разом ми можемо зберегти мир та свободу.
Підписатися на:
Дописи (Atom)
Свято Останнього дзвоника!
С ьогодні ми зібралися разом, щоб відзначити особливу подію. Останній дзвоник — традиційне свято школярів, який символізує заверше...

-
1 4 .02.2025 р. відбулася виховна година на тему « Гуманне та відповідальне ставлення до тварин». Посилання на презентацію Під час захо...
-
25.09.2024 р. ми прийняли участь в екскурсі ї, яка складалася з двух локацій: 1 локація - Всеукраїнська національна федерація стрілецького...
-
2 вересня ми в черговий раз зібрались на порозі нашої школи. Початок 2024-2025 навчального року для нас є важливою датою , але сьогодні ...